RegisterRemind My Password
Sign in
Searching
Sort by :
Corporate

İslami Oteller

°C

Günümüzde iş stresi, hayat kaygısı, genel problemler derken bir nefes aldığımız kısacık bir zamandır tatil. İdealist insanların hayat çizgileri her zaman sabit kalmıştır dini bütün aile yapılarında da bu kavram aynıdır, bu aile yapısın da olan ailelerde tatil anlayışıİslami oteller çevresinde cereyan etmektedir. Dini bütün insanların inançlarına uygun şekilde huzur içinde tatil yapmalarını ve ayrıca deniz, kum, güneşin yanında Anadolu ve Ege mutfağından doyumsuz tatları sınırsız eğlence ve özgürlük muhafazakar otellerin vazgeçilmez ve doyumsuz tatlarıdır.

 

Yemek ve içecek konusunda içinde helal ve haram kavramlarının korunduğu tesislerde lükslük ve ihtişam, güler yüzlülük ve temizlik, hijyen hat safhadadır. Sağlık problemleri veya olabilecek kazalardaki yaralanmalara karşı acil müdahale ekibi doktor veya hemşire tesettürlü otellerde hazır bulunmaktadır. Tesislerin plajları bulundukları coğrafi koşullara göre farklılık göstermektedir. Bazı tesettür otellerinde bay bayan ayrı iken bazı otellerde karma plajlar kullanılmaktadır. Karma plajlarda bayanlar haşama ile plajı ve denizi kullanabilmektedirler. Yurt dışından büyük ilgi gören İslami oteller gurbetçi aileler ile dolup taşarken yurt içinde de artık misafir sayımız alternatif turizm reklamları sayesinde talepler gün geçtikçe artmaktadır.


Rezervasyon yaptırmak isteyen misafirlerin İslami otellerde yer bulabilmeleri, ekonomik ve ucuz  fiyata rezervasyonlarını yaptırabilmeleri için erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamaları gerekmektedir. Turizm bakanlığının verdiği otel izinlerine bakıldığında helal tatil adına verilen projelerin çoğunluğu Antalya,Alanya İslami otellerin oluşturduğunu görmekteyiz.
Muhafazakar oteller Fethiye, Bodrum, Kumluca, Yalova, Balıkesir, Alanya gibi yaz konsepti tatil beldelerinde İslami tatil konseptinde otellerin çeşitliliği çok fazladır. Mutluluğumuz daim olsun ki nüfusumuzun %99 Müslüman olan ülkemizde tesettür otelleri adına atılan bu büyük adımda bir nebze kakımız olduysa ne mutlu kendi adımıza 

 

Devamı
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı