RegisterRemind My Password
Sign in
Searching
Sort by :
Corporate

Alternatif Turizm

°C

İslami yaşam biçimi benimseyen insanlar için tasarlanmış olan bu turizm dalında tatil planlarını değerlendirmek isteyenler, dinimizin helal saydığı ürünleri, hele sertifikalı firmalardan tedarik etmeleri ayrıca dinimizin yasakladığı yiyecek ve içecekleri bulundurmayan tesettür otelleri,  ayrıca bay ve bayanların kullanımına sunulan ayrı yaşam ve aktivite alanları sunarak ailelerin ve kişilerin  mahremiyetini korumak amaçtır. Günümüzde sayıları yüzlerce olan İslami otellerin alternatif turizm adı altında helal tatil hizmeti sunmaya başlamıştır.

 

İslamiotelsatısofisi.com Türkiye’nin  hemen her yerinde bulunan bu konseptteki tesisleri sizlerin beğenisine sunmaktan kıvanç duyarız. Termal otel ve yaz otellerindeki  İslami otel konsepti gün geçtikçe artmaktadır. Ülkemizde artık alternatif turizmi destekleyici birçok yöntemler ve tüzükler kurulmuş durumda genele bakıldığında ülkemiz adına ekstra bir gelir sağlayacak olan alternatif turizm dünya çapında hiçbir ülkede bu kadar ciddiye alınmıyor. Turizm bakanlığının da desteğiyle tesettür otellerin bu konsepte hizmet veren tesisler dünya çapında bir proje olabilir ve büyütüle bilir. İslam coğrafyasının turizm cenneti olmaya en yakın ülke konumundayız. Bu konseptteki turizm aktiviteleri normal turizm aktivitelerinin tamamını ekleyebilir veya çıkartabiliriz.


Türkiye sahip olduğu kültürel miras ve coğrafyaya turizm dalında farklılık yaratarak farklı spor dallarında ön plana çıkarmamız içten bile değildir. Örneğin Ortadoğu ve Afrika kıyısındaki, futbol müsabakalarına ev sahipliği yapılabilir. Kültürümüzü farklı kültürdeki insanları tanıyarak ve kültürümüzü onlara tanıtarak kültürel bir etkinliğine adım atmaktır. Kısacası alternatif turizm Türkiye için önemli bir girişimdir. İslami otellerde bu gelişmeler içerisinde hizmetlerine farklılıklar katarak liderlik etmelidir

 

Devamı
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı